Používame cookies, aby sme Vám umožnili pohodlné prehliadanie webu a vďaka analýze neustále zlepšovali jeho funkcie. Nastavenia.
Ok

Úvod » Popisovače TOUCH a COPIC » Copic Sketch

Copic Sketch

 

   

 

Druhá profesionálny rad programu, COPIC Sketch, má okrem univerzálneho šikmého hrotu tiež hrot štetcový, ktorý sa vyznačuje uvoľnenejším, živšom rukopisom.

 

 

Oblasti použitia

 

Vďaka štětcovému hrotu sa COPIC Sketch hodí všade tam, kde je žiaduce voľnejšie rukopis, napríklad pre rýchle skice, náčrty alebo návrhy. S obľubou ho používajú módni návrhári, pretože plynulosťou ťahu dokáže zachytiť splývavosť a štruktúru textilu. Rovnako ako s COPIC Original s ním možno farbiť kresby, fotokópie aj výstupy z počítačových tlačiarní. Ilustrátori ocenia schopnosť hrotu meniť silu ťahu v priebehu jedinej linky. Používa sa tiež pre kaligrafiu.

 

Čo je dobré vedieť

 

- Štetcovitá hrot je vďaka kombinácii dvoch materiálov u drieku pevný a na konci veľmi pružný. Táto vlastnosť sa nestráca ani po dlhšom používaní.

 

- COPIC Sketch sa predáva vo farebnej škále 330 farieb. Bezfarebný odtieň, tzv. blender, slúži na vytváranie farebných prechodov a vymývaniu farby.

 

- Pre ľahšiu identifikáciu je farebný odtieň označený na oboch koncoch číselným kódom. Kódovanie je zhodné pre všetky rady programu COPIC.

 

- Popisovač je doplniteľný farbou Various Ink. Fľaštička vystačí na 8 naplnenie. Farby je možné vzájomne miešať.

 

- Má výmenné hroty a rukoväť je kompatibilný s airbrushovým príslušenstvom.

 


Vytvorené systémom www.webareal.sk

MDk5OWY1