Používame cookies, aby sme Vám umožnili pohodlné prehliadanie webu a vďaka analýze neustále zlepšovali jeho funkcie. Nastavenia.

Polystyrény

Najvhodnejší materiál na výrobu terénov a hmotnostných modelov. Penový polystyrén sa veľmi jednoducho opracováva a reže, napríklad pomocou rezačky s odporovým drôtom. Nedá sa však lepiť každým lepidlom, väčšina lepidiel polystyrén rozleptá. Často stačí na spájanie polystyrénu obyčajné špendlíky, lepiť je možné polystyrén napríklad Herkulesom, alebo špeciálnym lepidlom na polystyrény UHU POR, ktoré aj schne rýchlejšie. Vyrába sa len v bielej alebo čiernej farbe a ak je potreba farbiť, je nutné použiť farby alebo spreje vodou riediteľné. Najväčšia výhoda je, že je veľmi ľahko dostupný a cenovo prijateľný.
 
+ cena, dostupnosť, ľahké opracovanie
- krehkosť, drobeniu
 
 
 
Rovnaké využitie, lepenie, farbenie aj rezanie ako polystyrén penový, len je pevnejšia, hladšia "bez guličiek" a teda aj drahšie. Oproti EPS sa vyrába aj v malých hrúbkach od 1mm, zatiaľ čo penový polystyrén je najtenší 10mm. XPS je možné zohnať aj v rôznych výrazných farbách, najbežnejšie je však farba šedá. Ideálne by bola samozrejme farba biela, ktorá sa už bohužiaľ nevyrába a zohnať sa už takmer nedá.
 
+ pevnosť, ľahké opracovanie, hrúbky od 1mm
- cena
 
 
 

Na pohľad vyzerá ako klasický polystyrén penový, avšak je veľmi pružný až "gumový", a preto sa nezlomí pri akomkoľvek ohýbaní. Lepiť EPP je možné akýmkoľvek kontaktným aj sekundovým lepidlom. Vyrába sa v hrúbkach od 3mm a farbe väčšinou biele. V prípade farbenia je nutné opäť použiť farby bez rozpúšťadiel, teda farby vodou riediteľné.

 

+ pružnosť

 


Vytvorené systémom www.webareal.sk

YWFiY